avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate vasilica53

Activitate vasilica53

Ne platitor de tva lucrez teren in arenda,arenda se achita in natura,cum procedez cu calculul tva,ce declaratie depun pentru a putea plati tva aferent arendei.Multumesc
Răspuns la discuția aplicare art132c.p. vechi
multumesc
Buna ziua,la infractiunea de delapidare pe vechiul cod penal se poate lua in considerare art 132 c.p.Multumesc

Răspuns la discuția alegri locale
in lege este vorba despre afini si s-a facut contestatie pana la ce grad de afinitate este vb.
Discuție alegri locale
Buna ziua,am fost desemnat presedinte la o sectie de votare iar cumnata mea candideaza pentru un post de consilier este posibil sa nu am dreptul de a fi presedinte,multumesc.
Multumesc.
Buna ziua.Hotararea ICCJ privind neconstitutionalitatea art 52 se aplica si retroactiv ei sunt suspendat din 2012 fiind functionar public.Multumesc mult pentru raspuns.
Răspuns la discuția Apel in dosar penal
Mltumesc,hotararea a fost redactata si am primito dar dosarul nu a ajuns la curtea de apel pa acum.
Buna ziua,am facut apel in termen la o sentinta penala data de instanta de fond si se face o luna de cand am primit sentita cu motivarea dar nici pana acum dosarul nu a fost trimis la curtea de apel,nu este oare un tremen in acest sens.Multumesc.
Răspuns la discuția PROEDURA PREALABILA
Buna ziua.Stiam ca L 330 a fost abrogata in totalitate de 284.