avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Activitate OMC

Activitate OMC

Răspuns la discuția legea nr.16/1994 alin.4 arendare
multumesc mult,am un contract de arendare pt. teren agricol dar in contract nu e specificat acest articol,si nu as vrea ca la sfarsitul celor 5 ani sa imi spuna ca a investit cine stie in ce si sa ceara o suma oarecare,dar nu cred.o zi buna
Răspuns la discuția legea nr.16/1994 alin.4 arendare
am uitat art.8:">
rog pe cine stie sa ma ajute sa inteleg ce inseamna,multumesc
as vrea sa dau in arenda vreo 80 ha de teren agricol,domnu care vrea sa le ia mia oferit 15% din recolta terenurile sunt destul de comasate,contract de 5 ani,(impozitul tot eu il platesc)va rog imi dati vreau sfat ceva cine stie multumesc mult
Răspuns la discuția dubla cetatenie pot da in arenda?
am gresit mi-am dat seama dupa ce am trimis mesajul,
eu am cateva ha de teren agricol si vreau sa il dau in arenda,eu nu mai stau in romania dar am dubla cetatenie si am domiciliu si acolo si aici,sant in italia multumesc
Răspuns la discuția intabulare teren agricol
multumesc mult am cautat pe site-ul de la ANCPI si am gasit ce cautam
buna ziua as vrea sa intabulez cateva terenuri agricole in zona craiovei dar din pacate nu cunosc nici un topograf sau pe cineva serios ca sa ma ajute,pt cine ma poate ajuta imi puteti trimite un mes. privat pt. ca am vazut ca nu se pot mentiona nume multumesc mult
am inteles ca acum trei sau 4 luni au schimbat legile pt. intabulare.si probabil de la sfarsitul lui septembrie o sa coste mai putin pt. al intabula
Răspuns la discuția teren agricol neintabulat
va multumesc mult .eu am intrebat unde se plateste impozitu si mi-au spus asa cum am scris in mesaj.de aceea eram preocupata