avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters98480

Activitate ContSters98480

imi puteti da o adresa de e-mail sa va povestesc toata treaba?va rog
multumesc mult
Răspuns la discuția Modele fise post
asa ar trebui sa arate o fisa de post? la mine sunt doar 3 lulele 3 surcele nici locatie nici de studii nici responsabilitati nimic ....
imi puteti spune va rog mult cum ar trebui sa arate o fisa de post pentru un secretar administrativ?
problema este ca e pana la sfarsitul lui august contractul... se cam termina ... pur si simplu sa le cer prima??
si daca eu le cer ceea ce consider ca mi se cuvine si ei ma concediaza??
buna seara,

am un contract pe perioada determinata unde este specificat la art cu locul de munca NU adresa exacta la care lucrez eu ... ci adresa sediului firmei angajatoare, care este la aprox 110 km distanta. Spune asa : "activitatea salariatului se desfasoara in principal la sediul .... (sediul firmei angajatoare!)". Iar apoi, la ultimul punct se specifica :" angajatorul are dreptul de a solicita salariatului sa desfasoare activitatea si in alte localitati. in aceasta situatie, toate cheltuielile (deplasare, cazare) vor fi suportate de fima angajatoare."
e corect asa ceva? si nici in fisa postului nu se specifica unde ANUME! si in fisa postului, la punctul descrierea functiei, apar doar 4 puncte de suspensie!

multumesc