avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 610 soluții astăzi
Forum Activitate elena_79

Activitate elena_79

Am o prietena care are gemeni de aproape 2 ani,in octombrie vor implini aceasta varsta.Ea a auzit k s-a dat sau k s-ar da o lege in care ambii copii vor primi acea indemnizatie de crestere,chiar si retroactiv.Intrebarea mea este:s-a aprobat aceasta lege?Si daca da,de cand se vor acorda retroactiv acei bani ?Va multumesc!
Răspuns la discuția recuperare de creante
Va multumesc pt amabilitate!Oricum, trebuie sa facem cumva sa platim acea suma pt a nu se mai mari penalizarile sau, mai rau, sotul meu sa ajunga in instanta pt astfel de probleme!
Sotul meu a primit zilele trecute o somatie de plata de la firma Top Factoring in legatura cu neachitarea unei facturi de la Vodafone de acum 2 ani.Suma este de 337 RON,dintre care 123 Ron reprezinta contravaloare servicii,iar 213 RON reprezinta penalizari de intarziere.Noi vrem sa platim aceste sume(desi stam cam prost cu banii!),dar ultima zi de plata a fost ieri,iar intrebarea mea este:ce se intampla daca mai intarziem cateva zile plata acelei sume?Il pot da in judecata pe sotul meu pt recuperarea banilor,se maresc penalizarile?
Va multumesc frumos!