Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... totul despre divort cu minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

totul despre divort cu minor

in timpul actiuni de divort sotia mea a instrainat un bun comun *masina in cazul meu* fara consimtamantul meu! vreau sa stiu daca este legal si daca nu cum trebuie sa procedez in cazul asta?
Fiind in plin proces de divort...intentia este clara...scoaterea masinii din masa bunurilor partajabile...opinia mea...tot furt este(mascat)
Depinde de cine are posesia, colega, altfel nu exista fapta de furt, deoarece eu nu-mi pot fura bunul aflat in posesia mea. ;)
opereaza prezumtia de mandat tacit . instrainarea s-a facut in timpul casatoriei , hotararea de divortul nefiind investita .