Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... personalul administrativ
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

personalul administrativ

Ce functii sunt catalogate drept personal administrativ?
Consilierul juridic face parte din personalul administrativ? :-/
potrivit C.O.R.-ului, sunt clasificati specialisti cu ocupatii intelectuale si stiintifice (cod 242).
Pentru personal cu functii administrative vezi cod 241 Specialisti cu functii administrative si comerciale si cod 4 Functionari administrativi.