Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... despartire concubinaj 7 ani...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

despartire concubinaj 7 ani...

asi avea o intrebare...
am trait impreuna cu cineva 7 ani in concubinaj...
intrebarea ar fi urmatoarea:
se imparte bunurile mobile si imobile ce am capatat in acest ani, sau nu.
Putem vorbi de bunuri imobile si mobile proprietate personala si proprietate firma in care sunt singur sau cu un asociat proprietar.
poate sa aiba pretentii fosta concubina asupra bunurilor proprietate juridica unde sunt asociat?
multumesc!
bunurilor dobindite in perioada concubinajului nu li se aplica reglementarile legale ale bunurilor dobindite in timpul casatoriei. fiecare, din concubini trebuie, sa dovedeasca cota de contributie aport la dobindirea fiecarui bun in parte. actele de provenienta sint foarte importante.