Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... curs de igiena
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

curs de igiena

Buna seara!
Daca fac un curs de igiena la societatea la care sunt incadrata si este platit de aceasta, in cazul in care voi demisiona mi se vor retine banii pe curs?
Cum e mai bine:sa il platesc eu acum sau sa las societatea sa-l plateasca?
Daca aveti un act aditional la CIM incheiat cu angajatorul in care se stipuleaza anumite conditii pentru efectuarea acestui curs de formare profesionala (art. 189 si urm. Codul muncii), atunci va trebui sa va ganditi de doua ori inainte de a-l face. Daca l-ati semnat, sa respectati intocmai clauzele stipulate. ;)