Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilantul trimestrial
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilantul trimestrial

spuneti-mi va rog care este termenul de depunere al bilantului trimestrial?multumesc
bilant tirmestrial sau semestrial ? sau va referiti la altceva decat bilantul?
numai institutiile bugetare intocmesc o dare de seama la trimestru (asa zisul "bilant trimestrial") iar termenul de depunere este in functie de programarea pe care o face ministerul sau agentia de care apartine institutia , in cursul lunii imediat urmatoare incheierii trimestrului respectiv .