avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilantul trimestrial
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilantul trimestrial

spuneti-mi va rog care este termenul de depunere al bilantului trimestrial?multumesc
Cel mai recent răspuns: vidiva , utilizator 10:18, 17 Aprilie 2010
bilant tirmestrial sau semestrial ? sau va referiti la altceva decat bilantul?
numai institutiile bugetare intocmesc o dare de seama la trimestru (asa zisul "bilant trimestrial") iar termenul de depunere este in functie de programarea pe care o face ministerul sau agentia de care apartine institutia , in cursul lunii imediat urmatoare incheierii trimestrului respectiv .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata trimestriala dividende alex_tz2000 alex_tz2000 Buna ziua! Care este ordinea corecta a lucrurilor ce trebueisc facute pentru plata dividendelor? a) Intai AGA, apoi bilant intermediar, apoi plata? sau b) ... (vezi toată discuția)
Adunare generala asociatie de proprietari dragugh dragugh Buna ziua, Adunarea generala de dare de seama si alegeri pentru anul 2014 nu s-a desfasurat pana in prezent deoarece conducerea asociatiei a fost ocupata cu ... (vezi toată discuția)
Data limita de depunere a bilantului dumis dumis Buna ziua! As avea si eu cateva intrebari legate de depunderea bilantului. Am observat ca bilantul de pe un an se poate depunde si anul urmator...insa care ... (vezi toată discuția)