Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... timpul zilnic de lucru - repaosul saptamanal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

timpul zilnic de lucru - repaosul saptamanal

Pentru 3 zile consecutive de munca cate 12 ore, cate zile de repaos sunt necesare? Cum putem
Art.112 (2) Codul Muncii : Durata zilnica a timpului de munca de 12 ore va fi urmata de o perioada de repaus de 24 ore.
Nu se poate lucra 3 zile consecutiv a cate 12 ore.