Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu paternitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu paternitate

In februarie 2010 s-a terminat concediul de paternitate (sotia nu a lucrat cu carte de munca asa ca a solicitat sotul concediul). Acum sotia este din nou insarcinata.
Se mai poate solicita concediul de paternitate avand in vedere ca au trecut 2 luni de la reluarea serviciului ?
girbeaionicavioleta a scris:

In februarie 2010 s-a terminat concediul de paternitate (sotia nu a lucrat cu carte de munca asa ca a solicitat sotul concediul). Acum sotia este din nou insarcinata.
Se mai poate solicita concediul de paternitate avand in vedere ca au trecut 2 luni de la reluarea serviciului ?

Veti putea beneficia dupa nasterea celui de al 2 lea copil de concediu de paternitate - 5 zile cit si concediul de ingrijirea copilului pina la implinirea de catre acesta a virstei de 2 ani.
orca, utilizator