Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... restanta la banca
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

restanta la banca

Buna ziua ,ma numesc Ravia .Acum 2 ani sotul meu a facut un credit de nevoi personale la o banca luand suma de 10 000 eur ,iar rata lunara fiind de 600 ron /luna .De un an de zile a fost disponibilizat ,nemaiavand posibilitatea sa achite datoriile bancii pana in prezent (mentionez ca acum se afla inr o stare groaznica de depresie combinata cu un soi de anxietate si nebunie nereusind sub nici o forma sa l aduc cu picioarele pe pamant)Deci de 12 luni nu a achitat datoriile bancii ,el a sunat prin ianuarie sa se disculpe spunand ca situatia se va remedia si va plati in continuare.eu abia acum am iesit din concediul de materinate si ma voi angaja ,incercand sa acopar din suma restanta.Spuneti mi va rog la ce ne putem astepta?V a multumesc
opinia mea este sa va interesati la banca daca mai este creditul la banca sau a fost preluat de o firma de recuperari creante..daca mai e la banca incercati sa faceti o reesalonare a datoriei, sau un nou imprumut in conditii mai avantajoase pe numele dvs, pe o perioada mai lunga
Multumesc pentru raspuns.Deocamdata nu am cum sa fac o reesalonare ,nu am cum sa iau un credit deoarece inca nu m am angajat (am spus ca am crescut copilul pana la 2 ani )acum caut cu disperare un job ,credeti ma ca sunt disperata din cauza datoriei . Inca odata multumesc pt raspuns.