avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 233 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... litispendenta vs conexitate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

litispendenta vs conexitate

buna seara! va rog sa-mi spuneti care este difernta dintre conexitate si litispendenta in materia civila.:">

merci
Cel mai recent răspuns: Marius Bote , Practician in insolventa 16:27, 27 Aprilie 2010
Buna ziua.
Pt.Luiza2008.
Ati trecut prin toate cele trei lucrari,de puteti sa le comparati asa de bine,ati fost asa de harnica ? Daca e asa ,felicitari !
Pot sa va intreb pentru ce invatati,cumva pentru examenul din toamna de la barou ?
Ca si eu as fi interesat de acesta,si ar fi bine sa mai colaboram.
O zi buna.
Ultima modificare: Marți, 27 Aprilie 2010
Marius Bote, Practician in insolventa

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Doua dosare in instanta pt acelasi obiect.ce este de facut? gloriprest gloriprest Va salut cu drag.Prietena mea a mai facut o gresala.A trimis la judecatorie prin posta o actiune judecatoreasca fara confirmare de primire si a urmarit pe sait ... (vezi toată discuția)
Litispendenta? conexare? JohnJohn JohnJohn Un justitiabil deschide trei dosare diferite avand acelasi adversar si acelasi obiect. Cele trei dosare sunt inaintate aceleiasi instante (acelasi Tribunal). ... (vezi toată discuția)
Cum sa procedez ContSters42601 ContSters42601 Sunt doua dosare de contencios administrativ care au aceleasi pariti ,cauze cam asemanatoare ,dar alte capete de cerere.In prima instanta au fost date sentinte ... (vezi toată discuția)