Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somajul = vechime?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somajul = vechime?

perioada de somaj se considera vechime in campul muncii?
Multumesc pentru un eventual raspuns
Perioada de somaj indemnizat este perioada asimilata stagiului de cotizare pentru pensie (=vechime in munca dar numai pentru pensie).