Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort - sentinta definitiva
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort - sentinta definitiva

Buna ziua.
Am avut procesul de divort, a venit sentinta definitiva si am facut ambii o declaratie legalizata la notar pentru a renunta la apel si s-a hotararea este de ieri irevocabila.
Intrebarea mea este urmatoarea: sotia mea vrea sa vina impreuna cu copilul nostru acasa dar avocatul ei ii spune ca nu are voie sa vina de ce?
si daca hotararea nu era definitiva, care era piedica?
personal, nu cred ca o impiedica cineva pe sotia dvs sa revina acasa sau e ceva inteles gresit
nu inteleg ce legatura are avocatul cu locuinta.
Asta-i ori pretext, ori neintelegere.
Ori reavointa.
Eu cred ca urmareste ceva pentru ca avem un partaj de facut si de comun acord o sa preia creditul pe locuinta daca e banca de acord.
vine din alta tara in Romania?
precizati ce inseamna acasa .