Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... incompatibitate functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

incompatibitate functionar public

Buna ziua ! Se poate ca un functionar public sa fie membru fondator alaturi de alte persoane al unui club sportiv non profit? Mai multe detalii nu stiu sa va dau, implicata in aceasta peoblema fiind o ruda.
Buna ziua !
Avand in vedere prevederile legii 188/1999 republicata si actualizata, situatia expusa de dumneavoastra nu intra in categoria incompatibilitatilor de ocupare a unei functii publice.
Cu stima !
Multumesc mult de raspuns .