Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... inmatriculare auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

inmatriculare auto

Buna ziua,
Imi poate spune cineva unde trebuie inmatriculat un autovehicul in Judetul Teleorman? La Videle sau Alexandria?
Inmatricularea autovehiculelor se face la serviciul specializat al judetului respectiv, care isi are sediul in municipiul resedinta de judet. Ori in cazul judetului Teleorman, acesta este...bineinteles:D Alexandria.
La serviciul inmatriculari al judetului , adica la Alexandria. Daca exista si la Videle un birou al serviciului judetean, se poate face inmatricularea si acolo.