Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

titlu de proprietate

unde trebuie sa ma adresez pentru a obtine un Act de proprietate pe baza Contractului de constructie a apartamentului din anul 1976
la Primarie sau la institutia care administreaza acele spatii locative.
Primaria la serviciul Urbanism.
Nicaieri. Contractul de construire si procesul verbal de predare-primire intre ICVL Bucuresti (banuiesc) si proprietarul din 1976 reprezinta actul de proprietate al apartamentului dvs. De asemenea, tot in acei ani, proprietarilor de apartamente li se mai elibera un asa numit titlu de proprietate de catre RSR, insa puteti face cadastrul si intabularea apartamentului doar cu cele doua acte la care am facut referire mai sus.