Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DE TOT ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DE TOT PLANSUL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JUSTITIE?UNDE??????????

ESTE NORMAL CA O PERSOANA SA PLIMBE O ALTA PERSOANE CU MAI MULTE ACTIUNI CIVILE SI TOT ODATA IN INSTANTA PENALA????? #-o AM FOST ACUZAT DE INSELACIUNE DAR SA DAT NE INCEPEREA URMARIRI PENALE DE PARCHET, INSTANTA CIVILA A EMIS O HOTARARE IN CARE NU SUNT VINOVAT BA MAI MULT ACUZA RECLAMANTUL, IAR ACESTA MA PLIMBA PRIN ALTE PROCESE:stunned: ESTE NORMAL???????????
:)
pai plimbati-l si dvs.
Dreptul justitiabilului este de a cere instantei solutionarea actiunilor inaintate de acesta. Instanta nu poate sa nu primeasca actiunile unora, pentru ca sunt prea multe. Din pacate , ce/i drept , unii au devenit procesomani. Incet , incet se lecuiesc, dar trebuie avuta rabdare.
Buna seara,parerea mea ca simplu utilizator este sa-l dati si dvs.in judecata pentru hartuire si calomnie.Stiu ca sunteti satul de tribunale,dar sa "culeaga " si el ce a "semanat".Nu intelegeti ca sunt rautacioasa,dar unii merita.:luck::magic:
pt ce ati fost acuzat , descrieti ....
AM INCHEIAT CU O ANUME PERSOANA 2 PROMISIUNI DE VANZARE CUMPARARE ASUPRA A 2 TERENURII DAR AM AVUT INCREDERE SI AM SEMNAT CA AM PRIMIT TOATA SUMA DAR IN REALITATE NU E ASA AM PRIMIT DOAR UN SFERT,L_AM MANDATAT SA SE OCUPE EL DE ACTE DAR ACESTA NU A FACUT NIMIC, BA MAI MULT A DEPUS INTERDICTI SA NU MA POT OCUPA NICI EU DE OBTINEREA DOCUMENTELOE NECESARE VANZARI. IA-M REVOCAT PROCURILE SI ATUNCI A INCEPUT TOTUL ACESATA A INTENTAT UN DOSAR PENAL UNDE MA ACUZAT DE INSELACIUNE:stunned:PROCURORUL SA PRONUNTAT IN FAVOAREA MEA ,ADICA NE INCEPERE URMARIRI PENALE. DUPA ACEEA ACESTA(RECLAMANTUL)A INCEPUT CU PROCESE CIVILE MULTEX-(. SI DE TOT FELUL, ACESTA BA MAI MULT A INCHIEIAT 2 CONTRACTE DE VANZARE CU O ANUME PROMITENTA CUMPARATOARE:O CAND AM CITAT IN INSTANTA ACEEA CUMPARATOARE ACEASATA SA SPERIAT SI A FACUT IUMEDIAT UN CONTRACT DE CESIUNE CELUI DE LA CARE CUMPARASE,DAR ACESTA(RECLAMANTUL)NU FACUSE NIMIC DIN CE A FOST MANDATAT SA FACA!!:sorry: ACEST RECLAMANT A UITAT CA INAINTE DE INCHIEIEREA ACELOR PROMISIUNI DE VANZARE SI A PROCURILOR DE MANDATARE IN CARE SE ANGAJA CA VA VACE DEMERSURILE LEGALE IN VEDEREA VANZARI CHIAR SI SIE INSASI. A MAI INCHIEIAT TOT 2 CONTRACTE CU PLATA INTREGRALA DAR CARE APARE LA O ALTA DATA SI ACELE CONTRACTE SUNT FACUTE LA O FIRMA DE CONSULTANTA IMOBILIARA UNDE FIRMA APARE CA MARTOR. ADICA A FOST MARTORA CA RECLAMANTUL A PLATIT DAR CU O DIFERENTA DE O LUNA FATA DE ACTELE INCHIEIATE LA NOTAR. EU CRED CA TREBUIE CHIEMAT SI NOTARUL SI MARTORUL(FIRMA DE CONSULTANTA) IN FATA INSTANTEI SA POT DEMONSTRA CA ACESTA MINTE#-o CE SA FAC????