Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pot deveni consultant?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pot deveni consultant?

Buna ziua.Am terminat Facultatea de Inginerie Economica in Domeniul Mecanic,am absolvit Masteratul:Ingineria si Managementul Afacerii.Credeti ca pot devenii consultant in management si afaceri.Unde trebuie sa ma autorizez?Chiar nu stiu ce ar trebui sa fac.Poate este cineva care ma poate indruma.As vrea sa pot lucra pe cont propriu.Ce ma sfatuiti?
Va multumesc.O zi buna in continuare!
fa un pfa cu acest obiect principal de activitate
trebuie inregistrat la oficiul comertului registrului din judetul in care locuiesti .
Se poate infiinta o PFA sau un SRL, depinde de volumul afacerii.
Sigur ca puteti lucra pe cont propriu...se poate si SRL, se poate si PFA - depinde care va avantajeaza, eu consider ca e mai bine cu cea din urma!

avocat Radu Stan
Cabinet de Avocat "Stan Petru Radu", Avocat
Un PFA cu obiect de activitate consultanta & prestari servicii. La registrul Comertului va spun dansii cum sa va inregistrati : doc de identitate, sediul, diploma de studii