avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general BILANT PDF
Discuție deschisă în Contabilitate în general

BILANT PDF

Imi poate spune cineva de ce dupa descarcrea programului de de bilant de la ANAF in PDF nu ma lasa sa introduc datele?
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 22:34, 8 Mai 2010
Buna seara .
Pentru ca este in PDF nu va lasa sa scrieti in el.
Incercati salvarea lui in text word si o sa vedeti ca o sa mearga .
Adica dati copy pe tot fisierul pdf si apoi paste intr-un fisier word.
Succes .
trebe sa actualizati Acrobat reader probabil ca aveti o versiune mai veche ,va si avertizeaza acolo de unde a-ti descarcat de pe site de la mfinante ca va trebuie cel putin versiunea de Acrobat Reader 8.2,o instalati (tot de acolo puteti sa descarcati de pe site-ul mfinante)unde este si programul de bilanturi care la-ti descarcat si dupa aia va va merge bine pdf
Cred ca sitiuatia este cea descrisa de Minica Miron: dvs. aveti o versiune a Acrobat Reader mai veche. Actualizati-l!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bilant 2009 elena mituta elena mituta va rog ajutati-ma :( nu pot lucra in pdf bilant 2009,am incercat toate modalitatile, precizez ca pc are xp sp2 si adobe 9.3, dar nu este conectat la net, cum ... (vezi toată discuția)
Declaratia 112 ContSters103316 ContSters103316 Lucrez intr-un program de contabilitate de unde salvam xml si dupa aia intram in PDF asta ,, inteligent si le importam din bara sus document import etc. Luna ... (vezi toată discuția)
Bilant on line George Moraru George Moraru Am inteles ca se pot depune bilanturi on-line cu semnatura digitala. Dar notele si alte declaratii se depun in format zip nu mai mare de 10 MB. A aflat cineva ... (vezi toată discuția)