Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariat neatent- furt
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariat neatent- furt

Speta mea este cam asa:
Unui angajat i s au furat incasarile dintr o zi. Pe camerele de supraveghere, nu se vede autorul. Am facut plangere la Politie...autor necunoscut (slabe sanse de rezolvare).
La cercetarea disciplinara salariatul a aspus ca locul in care sa puna banii a fost indicat de seful superior.
Intrebarea mea este: pot recupera acesti bani de la salariat? Cum??

Multumesc.
o fi de vina angajatul ca nu aveti sisteme de supraveghere performante , dar cum el este cel mai mic in cadrul firmei si nu are nevoie de salariu cel mai usor este sa recuperati paguba de la el ( este de datoria dvs ca si conducere ca acele incasari sa nu poata fi furate nici de hoti , nici de angajat)
ContSters140111 a scris:

o fi de vina angajatul ca nu aveti sisteme de supraveghere performante , dar cum el este cel mai mic in cadrul firmei si nu are nevoie de salariu cel mai usor este sa recuperati paguba de la el ( este de datoria dvs ca si conducere ca acele incasari sa nu poata fi furate nici de hoti , nici de angajat)

sarcasmul nu era necesar......
Pe mine ma interesa o solutie legala si corecta.:stunned: