Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilant

Va rog sa-mi raspundeti si mie la o intrebare:
Sunt contabil autorizat cu studii medii(am studii superioare dar Tehnice) autorizat CECCAR, membru activ.
Am contract de prestari servicii cu mai multe societati comerciale pentru tinerea contabilitatii.As dori sa stiu daca exista vreo posibilitate legala si pentru semnarea bilantului.
Care ar putea fi implicatiile in cazul in care administratorul imi da decizie pentru acest lucru?
Va multumesc.

PS Sunt una din persoanele care va viziteaza foarte des site-ul si il consider foarte util.

Daca sunteti PF.aut. liber profesionist ,incheiati un contract cu o SC de contabilitate sau un exp. contabil autorizat pt. semnarea bilanturilor,va face factura.
apoi..stiti cine are drept de semnatura la un bilant..nu?
Va puteti angaja contabil sef pe fiecare firma cu durata contractului de 2 ore, in data depunerii bilantului la ORC.
corina61 a scris:

Va puteti angaja contabil sef pe fiecare firma cu durata contractului de 2 ore, in data depunerii bilantului la ORC.
nu uitati ca @lazarsevi2 nu are studii superioare economice , chiar daca este membru CECCAR .
propunerea facuta de @iulia53 este potrivita situatiei.