avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 208 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilant

Va rog sa-mi raspundeti si mie la o intrebare:
Sunt contabil autorizat cu studii medii(am studii superioare dar Tehnice) autorizat CECCAR, membru activ.
Am contract de prestari servicii cu mai multe societati comerciale pentru tinerea contabilitatii.As dori sa stiu daca exista vreo posibilitate legala si pentru semnarea bilantului.
Care ar putea fi implicatiile in cazul in care administratorul imi da decizie pentru acest lucru?
Va multumesc.


PS Sunt una din persoanele care va viziteaza foarte des site-ul si il consider foarte util.

Cel mai recent răspuns: vidiva , utilizator 14:51, 15 Mai 2010
Daca sunteti PF.aut. liber profesionist ,incheiati un contract cu o SC de contabilitate sau un exp. contabil autorizat pt. semnarea bilanturilor,va face factura.
apoi..stiti cine are drept de semnatura la un bilant..nu?
Va puteti angaja contabil sef pe fiecare firma cu durata contractului de 2 ore, in data depunerii bilantului la ORC.
corina61 a scris:

Va puteti angaja contabil sef pe fiecare firma cu durata contractului de 2 ore, in data depunerii bilantului la ORC.
nu uitati ca @lazarsevi2 nu are studii superioare economice , chiar daca este membru CECCAR .
propunerea facuta de @iulia53 este potrivita situatiei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Semnaturi autorizate pt bilanturile la decembrie 2009 Goanga Goanga Va rog sa-mi dati mai multe informatii din tara privind urm. problema : sunt PFA contabil autorizat, membru al CECCAR cu cotizatia la zi. Cu toate acestea, ... (vezi toată discuția)
Pot semna bilantul, balanta, declaratii? MirelaIon04 MirelaIon04 Buna ziua, Am terminat in 2004 ASE-ul - Contabilitate si Informatica de Gestiune si tot atunci m-am angajat (am deci o experienta de 5 ani) ca si contabil. Nu ... (vezi toată discuția)
Semnare bilant camicami camicami Ma aflu in urmatoarea situatie: am promovat examenul de acces la profesia de expert contabil,sunt in perioada de stagiu intensiv urmand ca in octombrie sa ... (vezi toată discuția)