Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Magazin \"COOP\"
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Magazin "COOP"

Poate va mai aduceti aminte acele magazine de pe vremuri, numite "cooperative". as vrea sa pun in discutie posibilitatea cumpararii de catre cel care a folosit spatiul unui astfel de magazin, care ar fi reglementarea si daca beneficiaza de aceleasi conditii instituite de Legea nr. 85/1992?
Aceste magazine cred ca apartin acum Centrocoop si daca le apartin doar ei pot hotari eventuala vanzare si conditiile de vanzare. Daca at avut spatiul in locatie de gestiune sau ceva de genul asta beneficiati de un drept de preemtiune la cumpararea spatiului.