Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... s-a pierdut chitanta cu care s-a achitat o amenda...ce ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

s-a pierdut chitanta cu care s-a achitat o amenda...ce fac?

in urma unui proces verbal s-a primit o amenda...s-a achitat in 2005 dar la primarie s-a trimis o instiintare din partea politiei cum ca acel proces verbal cu amenda aferenta nu este achitat. am trimis o copie a chitantei acolo unde am fost indrumat si credeam ca se va rezolva. in 2006, ghinion, acelasi proces verbal apare la pimarie si din nou amenda era neachitata. din pacate am pierdut chitanta si nu am cum sa mai demonstrez ca acea amneda afost achitata. nu am de gand sa mai dau inca 1000 de lei pt incompetenta lor. ce fac?
cereti o copie la institutia la care ati platit amenda.