Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare cu conventie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare cu conventie

Buna ziua!
As dori sa stiu daca o SC poate sa angajeze vanzatoare sau lucrator comercial cu conventie civila?

Conventia civila nu mai este act legal prin care un angajator sa incheie raporturi de munca cu un viitor salariat.
Multumesc
Faceti apel la contract individual de munca sau un contract de prestari servici( sunt conforme de legile in vigoare).