Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proprietate conducta de gaze
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proprietate conducta de gaze

buna ziua, fostul proprietar al apartamentului mai are dr de proprietate dupa ce isi instraineaza apartamentul asupra conductei de furnizare a gazelor in apartament? ap a avut centrala la data achizitiei, fostul proprietar fiind primul care a montat o astfel de instalatie in bloc. el sustine ca acea conducta care este pe holul blocului inca ii apartine. cine trebuie sa isi dea acum acordul ptr ca ceilalti locatari sa se intepe la acea conducta ptr separatie de gaze? mai are fostul pr vreun drept?
multumesc!
S-a mai raspuns acestui topic
Vechiul proprietar din momentul instrainarii imobilului nu mai are calitatea sa ridice pretentii asupra respectivei conducte