Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Conducere fara ridicarea permisului dupa suspendare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Conducere fara ridicarea permisului dupa suspendare

Buna ziua,

22 Mai este ultima zi de suspendare pentru permisul meu de conducere, insa nu pot ridica permisul, deoarece pica in zi de weekend si nu se lucreaza, iar 24 este zi libera, tot nu se lucreaza.

Intrebarea mea este, eu as putea conduce pe 23, fara sa am permisul ridicat de la Politia Rutiera?
Buna ziua !
Nu puteti conduce fara a ridica permisul de la Serviciul Politiei Rutiere.
Cu stima !
PUTETI CONDUCE LINISTIT! nu permisul se suspenda, ci DREPTUL DE A CONDUCE!!! asadar, la orice verificare se poate constata ca dreptul de a conduce este suspendat sau nu, si nu plasticul ala mic si portocaliu! mare atentie la calculul zilelor de suspendare! in cel mai rau caz veti lua amenda pentru lipsa actelor!!! stima!