Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general PFA sau SRL?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

PFA sau SRL?

PFA sau SRL? ce-mi recomandati?
- sunt absolvent de liceu economic cu atestat in domeniul financiar bancar, am studii si postuniversitare in domeniul economic (marketing)
- in prezent am un job pe marketing-evenimente la care nu vreau sa renunt
- doresc ca in timpul liber sa fac un mic business care sa-mi sporeasca veniturile, mai exact doresc sa aduc din UE produse cosmetice si de ingrijire corporala pe care sa le comercializez in Romania.

E mai bine PFA sau SRL? In cazul unui PFA pot alege mai multe domenii de activitate decat cel prezentat mai sus?

Multumesc.
PFA
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc pentru sugestii
PFA este mai rentabil decat un SRL.
Daca intentionati sa va luati si salariati, infiintati o intreprindere individuala.

Deci, II:D

Succes!
~ Conținut șters la cerere ~