Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Impozit forfetar, societate fara activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Impozit forfetar, societate fara activitate

As vre sa va cer si eu parerea cu privire la obligativitatea sau neobligativitatea achitarii impozitului minim de catre o societate comerciala care a fost infiintata in 2006 iar de la data infiintari si pana azi nu a avut niciodata activitate comerciala, nu a depus niciodata bilant ci numai declaratie de inactivitate. Nu a functionat nici macat 1 secunda!
Astept parerile voastre pe marginea acestei spete!
Suspendati activitatea firmei si cereti regimul derogatoriu. In caz contrar platiti impozitul.
firma a depus decaratii de inactivitate, deci nu este activa din punct de vedere comercial.
in mod normal in cazul in care ai restante la bugetul de stat ti se trimit niste instiintari de plata si niste somatii ori din cate am inteles la acessta firma nu s-au trimis niciodata astfel de acte
impozit forfetar din pacate platesti.trebuie sa suspenzi activitatea