Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale INTREBARE???
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

INTREBARE???

DACA RADIEZ FIRMA CARE A FOST DIZOLVATA IN PROCEDURA DE FALIMENT SI UN IMOBIL PROPRIETATEA FIRMEI ESTE GREVAT DE SARCINI CE SE INTAMPLA CU ACESTEA ?
CUM POT CUMPARA ACEL IMOBIL,CA PERSOANA FIZICA?
mai concret, in ce consta sarcina?
ipoteca, sechestru, abitatie, etc. ?
ipoteca din 1998 (BANCPOST) si sechestru 2001 ( D.G.F.P.)
bun si de ce banca si finantele nu executa?
procedura este inchisa! s-au efectuat peste 15 licitatii,dgfp arata ca s-a incercat sa se valorifice imobilul dar nu s-a reusit , la urmatorul termen dgfp si bancpost nu se ofera sa avanseze sumele pentru cheltuieli administrative si continuarea procedurii. se inhide procedura cf. art 130/64/1995 republicata.
vezi art.31, aliniat 7 din Legea:359/04, astfel cum a fost modificata prin Legea:360/06, respectiv: "bunurile ramase in patrimoniul persoanei juridice dupa radierea acesteia in conditiile aliniatului 5, revin asociatilor."
dar nu inteleg, prin hotarirea pronuntata de judele sindic ce s-a stabilit vis-a-vis de patrimoniul societatii, respectiv acest imobil ?