Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Plangere contraventionala - instanta competenta, acte ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Plangere contraventionala - instanta competenta, acte necesare?

Buna ziua!
Am fost astazi la tribunal pentru a depunde o contestatie impotriva procesului verbal intocmit de politia rutiera.Doamna de acolo era foarte ocupata si mi-a spus in mare ce am nevoie pentru a depunde dosarul.Mentionez ca permisul mi sa suspendat.Am inteles ca am nevoie de 3 plangeri impotriva procesului verbal,timbru de 2 lei de la posta...si mi-a spus ca mai am nevoie de 2 xerox-uri dupa buletin,si inca 2 exemplare de cerere..nu stiu exact la ce sa referit...Daca este vre-o greseala,sau mai este ceva de adaugat,va rog mult sa imi spuneti.
De asemenea eu am achitat deja amenda,este ok?adica daca am sa castig imi vor fi restituiti banii?

Va multumesc!
interventie moderator
@girbeaionica

Va rog sa nu postati topicuri succesive. Folositi butonul de editare.
Va multumesc.