avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... S-au afisat rezultatele pretestarii pt inm
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

S-au afisat rezultatele pretestarii pt inm

A participat cineva sa schimbam impresii?
Eu am obtinut 70 puncte din 120 de intrebari. In ghidul lor zicea ca minim necesar sunt 30 din 100.
E bine sau e rau cat am reusit sa obtin? ca nu reusesc sa-mi dau seama daca sunt la limita cu punctajul sau e ok si pot sta linistita.
Cel mai recent răspuns: reddevil , utilizator 08:09, 28 Mai 2010
Felicitari! =D>E foarte bine.Nu cred ca trebuie sa-ti faci griji in privinta asta.Foarte rar se intampla sa pice cineva la proba asta,mie mi se pare mai mult ca are caracterul de proba de departajare:)
In legatura cu rezultatele testului de rationament am o nelamurire legata de numarul total al intrebarilor: in regulament se specifica clar faptul ca vor fi 120 de intrebari dintre care 100 de intrebari punctate si 20 de intrebari supuse pretestarii in conditii de concurs, astfel incat punctajul maxim ce se poate obtine este de 100, sau cel putin asta inteleg eu. Si totusi am vazut ca cel mai bun punctaj a fost de 102 puncte. Stie cineva explicatia?
multumesc pentru raspunsuri.
anna sheila a scris:

In legatura cu rezultatele testului de rationament am o nelamurire legata de numarul total al intrebarilor: in regulament se specifica clar faptul ca vor fi 120 de intrebari dintre care 100 de intrebari punctate si 20 de intrebari supuse pretestarii in conditii de concurs, astfel incat punctajul maxim ce se poate obtine este de 100, sau cel putin asta inteleg eu. Si totusi am vazut ca cel mai bun punctaj a fost de 102 puncte. Stie cineva explicatia?

La examenul de admitere la INM vor fi 120 de intrebari de rationament logic, dintre care 20 date anterior la pretestare care nu vor fi puctate. Ceea ce mi se pare o mare prostie din partea organizatorilor pt ca cei care au participat ;a pretestare vor sari peste aceste intrebari din moment ce nu se puncteaza iar cei care nu au participat la pretestare vor mai pierde cateva minute si cu aceste intrebari pt ca nu vor sti daca s-au dat sau nu s-au dat la pretestare.
Daniel M. a scris:

anna sheila a scris:

In legatura cu rezultatele testului de rationament am o nelamurire legata de numarul total al intrebarilor: in regulament se specifica clar faptul ca vor fi 120 de intrebari dintre care 100 de intrebari punctate si 20 de intrebari supuse pretestarii in conditii de concurs, astfel incat punctajul maxim ce se poate obtine este de 100, sau cel putin asta inteleg eu. Si totusi am vazut ca cel mai bun punctaj a fost de 102 puncte. Stie cineva explicatia?

La examenul de admitere la INM vor fi 120 de intrebari de rationament logic, dintre care 20 date anterior la pretestare care nu vor fi puctate. Ceea ce mi se pare o mare prostie din partea organizatorilor pt ca cei care au participat ;a pretestare vor sari peste aceste intrebari din moment ce nu se puncteaza iar cei care nu au participat la pretestare vor mai pierde cateva minute si cu aceste intrebari pt ca nu vor sti daca s-au dat sau nu s-au dat la pretestare.



eu nu am avut cum sa particip la pretestare de aceea intreb: la rationament aceste intrebari nepuncatate sunt expres indicate la examen sau statutul lor e incognito, concurentul nestiind care sunt (ne)punctate?

Alte discuții în legătură

Stiti cand se afiseasa lista participantilor la pretestarea inm 2011 ClydeS ClydeS M-am inscris la Univ D.Cantemir pt sustinerea testului de rationament logic inm 2011 si inca nu vad nicio afisare a repartitiei participantilor.Sunt eu prea ... (vezi toată discuția)
Anunt inm - pretestare avand ca obiect un test de verificare a rationamentului logic ContSters119945 ContSters119945 Nu stiu daca a mai fost postat, asa ca imi cer scuze daca exista un alt post cu privire la anuntul facut de INM. Mai jos am sa postez extracte din ... (vezi toată discuția)
= admitere inm 2008 = mikesid mikesid Se pare ca si anul acesta, ca si in anii trecuti, concursul se va desfasura in perioada august - septembrie. Asteptam noutati ! (vezi toată discuția)