Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii reincadrare salariata dupa concediu crestere copil
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

reincadrare salariata dupa concediu crestere copil

Buna seara . Va rog sa ma ajutati intr-o problema .Am o salariata care va incepe munca cand copilul implineste 2 ani in luna iulie 2010. Va rog sa-mi spuneti cum ii stabilesc salariu de baza la revenire din concediu crestere copil.Conform Legii 330/2009 art 17 inteleg ca se acorda la reluarea activitatii ,salariul de baza aferent gradului sau treptei profesionale avute anterior suspendarii Prin aceasta inteleg ca daca este un salariat cu acelasi grad sau treapta profesionala in plata in unitate , acelasi salariu de baza i se va acorda la reluarea activitatii din ccc.Multumesc frumos pentru intelegere.
I se va acorda salariul ca si cum nu ar fi fost suspendat Cim, similar cu a altui salariat in acelsi post sau functie