Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... interpretare articol
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

interpretare articol

Articolul 13 alin 2 si 7 din Legea Nr. 481 din 8 noiembrie 2004 *** Republicată
privind protecţia civilă precizeaza ca:
(2) La nivelul municipiilor, al oraşelor, al comunelor, al instituţiilor publice şi al operatorilor economici cuprinşi în clasificarea din punct de vedere al protecţiei civile, se încadrează personal de specialitate cu atribuţii în domeniul protecţiei civile.
(7) În funcţie de complexitatea şi volumul atribuţiilor de serviciu, personalul de specialitate prevăzut la alin. (2) poate îndeplini, prin cumul, şi atribuţiile cadrului tehnic în domeniul apărării împotriva incendiilor.
Nelamurirea mea este urmatoarea:
Personalul prevazut la alin (2) mai poate îndeplini si alte atributii?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri
Prin fisa postului, i se pot da atributii... nenumarate, daca angajatorul doreste, si angajatul accepta. :)