Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... certificatul energetic
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

certificatul energetic

Fiti amabili, stie cineva de cand intra in vigoare obtinerea certificatului enrgetic al cladirilor? pana la urma? ...exista cumva o lege noua aparuta?
Desi initial art.23 ( elaborarea si eliberarea certificatelor) din Lg 372 /2005 privind performanta energetica a cladirilor prevedea aplicarea la 3 ani de la data intrarii in vigoare a legii respectiv incepand cu data de 01.01.2010 acesta a fost modificat prin OUG114/2009 care amana (cel putin pana in prezent :) )aplicarea pana la data de 1 ianuarie 2011."

O saptamana minunata!
Va multumesc!