Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Prescriptie
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Prescriptie

Termenul de prescriptie a unei datorii catre o banca, urmare a ridicarii de pe card de salariu , a unui salariu anticipat incepe de la data termenului scadent al datoriei sau de la data cind sa facut ultima plata in contul acelei datorii?
Doresc daca se poate raspunsul unui specialist in drept.
De la data ultimei plati.
Termenul de prescriptie incepe sa curga de la data ultimei recunoasteri a debitului de catre debitor, aceasta fiind data ultimei plati.
Multumesc mult!