Forum Discuţii juridice Executare silită executarea unui imobil donat sau mostenit
Discuție deschisă în Executare silită

executarea unui imobil donat sau mostenit

BUNA ZIUA,
AS DORI SA STIU DACA IN URMA NEPLATII UNUI CREDIT DE NEVOI PERSONALE ,SE POATE FACE EXECUTAREA UNUI IMOBIL DONAT SAU MOSTENIT.NU STIU DE UNDE,DAR AM AUZIT CA EXECUTORII NU AU DREPTUL SA SE ATINGA DE DONATII SAU MOSTENIRI.PRECIZEZ CA PARINTII VOR SA-MI DONEZE UN APARTAMENT SI .....NEAVAND MOMENTAN DE UNDE PLATII RATELE LA BANCA ,MI-E FRICA SA ACCEPT ACEASTA DONATIE.
MULTUMESC ANTICIPAT
bunurile aflate in dezbatere succesorala sau in indiviziune nu pot fi executate decat in masura in care cota-parte a debitorului poate fi divizata.
raspundeti cu bunurile aflate in proprietate si veniturile dvs, nu conteaza cum le-ati dobandit
@alina2109nel

Buna seara

interventie moderator

Va rog frumos sa cititi:
www.avocatnet.ro/content/tag...

Si sa va editati mesajul postat, in sensul scrierii/rescrierii acestuia cu litere mici.

Scrisul cu litere mari de tipar, pe langa faptul ca este deranjant, echivaleaza, in Internet, cu a "tipa/urla/zbiera", la noi sau la alte persoane.

Va multumesc pentru intelegere, o seara placuta in continuare.:)
Mii de scuze pentru faptul ca am scris cu litere mari.Sincer nu stiam ,dar promit sa nu se mai intample.
Si multumesc mult pentru raspunsuri.Deci,voi refuza donatia,momentan.
Weekend placut tuturor.