avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executarea unui imobil donat sau mostenit
Discuție deschisă în Executare silită

executarea unui imobil donat sau mostenit

BUNA ZIUA,
AS DORI SA STIU DACA IN URMA NEPLATII UNUI CREDIT DE NEVOI PERSONALE ,SE POATE FACE EXECUTAREA UNUI IMOBIL DONAT SAU MOSTENIT.NU STIU DE UNDE,DAR AM AUZIT CA EXECUTORII NU AU DREPTUL SA SE ATINGA DE DONATII SAU MOSTENIRI.PRECIZEZ CA PARINTII VOR SA-MI DONEZE UN APARTAMENT SI .....NEAVAND MOMENTAN DE UNDE PLATII RATELE LA BANCA ,MI-E FRICA SA ACCEPT ACEASTA DONATIE.
MULTUMESC ANTICIPAT
Cel mai recent răspuns: alina2109nel , utilizator 13:14, 12 Iunie 2010
bunurile aflate in dezbatere succesorala sau in indiviziune nu pot fi executate decat in masura in care cota-parte a debitorului poate fi divizata.
raspundeti cu bunurile aflate in proprietate si veniturile dvs, nu conteaza cum le-ati dobandit
@alina2109nel

Buna seara

interventie moderator

Va rog frumos sa cititi:
www.avocatnet.ro/content/tag...

Si sa va editati mesajul postat, in sensul scrierii/rescrierii acestuia cu litere mici.

Scrisul cu litere mari de tipar, pe langa faptul ca este deranjant, echivaleaza, in Internet, cu a "tipa/urla/zbiera", la noi sau la alte persoane.

Va multumesc pentru intelegere, o seara placuta in continuare.:)
Mii de scuze pentru faptul ca am scris cu litere mari.Sincer nu stiam ,dar promit sa nu se mai intample.
Si multumesc mult pentru raspunsuri.Deci,voi refuza donatia,momentan.
Weekend placut tuturor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Detin 4 proiecte selectate pentru fonduri europene nerambursabile Luminitac Luminitac SUNT ASOCIAT CU PARTI EGALE IN 3 SOCIETATI COMERCIALE BENEFICIARE DE FONDURI NERAMBURSABILE FEADR, SOCIETATILE DE MAI SUS AU DEPUS PROIECTE PT. ACCESARE DE ... (vezi toată discuția)
Nulitate contract imprumut cristina sandu cristina sandu UN CONTRACT DE CREDIT, MAI PRECIS O CERERE DE CREDIT PT NEVOI PERSONALE, P TCA ASA SE NUMESTE, INCHEIATA INTRE O PERSOANA FIZICA SI O BANCA CARE NU ESTE ... (vezi toată discuția)
Bani imprumutati cu acte notariale simona-maria simona-maria Buna seara!Am imprumutat o persoana cu un contract notarial pe persoana fizica. Eu banuiesc ca nu ar avea nici un bun pe numele lui .dar este asociat intr-un ... (vezi toată discuția)