Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere

ma pot concedia pentru ca nu am liceul ci doar scoala profesionala? mentionez ca angajatorii au inceput sa faca cursuri de calificari pentru angajati si cei fara liceu nu participa
depinde ce nivel de pregatire profesionala presupune postul ocupat de dvs. In principiu, nu poate fi un motiv de concediere....dar, depinde de cerinte. :)
lucrez intr-un cazino in functia de crupier
Au stiut ce pregatire aveti de la angajare, banuiesc...concedierea pe acest motiv ar putea fi anulata
cryssy a scris:

ma pot concedia pentru ca nu am liceul ci doar scoala profesionala? mentionez ca angajatorii au inceput sa faca cursuri de calificari pentru angajati si cei fara liceu nu participa

Nu va pot concedia pe acest motiv ..... Cursurile de crupier se adreseaza atat acelor persoane care doresc sa se califice in meseria de crupier , cat si celor care deja lucreaza ca si crupieri si vor sa invete jocuri noi .... nu cred ca se adreseaza numai celor care au absolvit un liceu.