Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... pot cumpara imobil ipotecat ,eu cumparand cu prima ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

pot cumpara imobil ipotecat ,eu cumparand cu prima casa?

buna seara,
V-as ruga daca ma puteti ajuta intr-o problema:
Doresc sa cumpar un aparatament cu 2 camere la pretul de 41 000 de euro prinb programul prima casa 2,insa apartamentul respectiv a fost cumparat prin credit imobiliar sau ipotecar,nu ma prea pricep,pe numele firmei si acum are ipoteca la .banca la care eu am aplicat si unde mi s-a aprobat creditul este .eu asvrea acum sa stiu daca l-as putea achizitiona prin prima casa 2 si ce implica asta.trebuie eu sa mai platesc ceva pt acel apartament in afara de ce 41 000 de euro?
va multumesc anticipat
andreearicu, utilizator
da, in pricipiu se poate.. ramane sa vb la ambele banci despre modalitatea de a lua creditul in cauza prin programul prima casa
puteti cumpara in momentul in care primul cumparator achita c/valoarea imobilului sau dv. sa va substituti acestuia achitind creditul initial. luati legatura cu reprezentantii bancii pentru a rezolva problema.