Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Ref cod CAEN
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Ref cod CAEN

Buna ziua,

As dori sa stiu mai exact ce inseamna codul caen 3900 Activitati si servicii de decontaminare.
Pentru o firma care va vinde sisteme de tratarea apei acest cod este bun? M-am hotarat la un alt cod, si anume 3700 Colectarea si epurarea apelor uzate dar l-am gasit si pe cel mentionat mai sus si acum nu stiu care este cel mai potrivit.
Va multumesc.
37 Colectarea si epurarea apelor uzate
Aceasta sectiune include:
Această diviziune include de funcţionare a sistemelor de canalizare sau a instalaţiilor de tratare a apelor uzate, care colectează, tratează, şi dispune de canalizare.

39 Activitati si servicii de decontaminare
Aceasta sectiune include:
Aceasta diviziune include furnizarea de servicii de reabilitare, adică curăţire a clădirilor şi a siturilor contaminate, a solului, de suprafaţă sau ape freatice