Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... ce contract?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

ce contract?

(achizitie publica) -pentru reparatii si zugraveli ce contract inchei sau in ce tip de contrct intra de lucrari sau de servicii??
Contract de prestari servicii care are ca obiect lucrari de reparatii si zugraveli. E o problema cu reparatiile.Se pot inscrie in categoria lucrarilor ce necesita autorizatie.
Eu consider ca este vorba de un contract de lucrari cod CPV 45453000-7 Lucrări de reparaţii generale şi de renovare, si nu de un contract de prestari servicii. Vezi I ANEXA I-VOCABULARUL COMUN PRIVIND ACHIZIŢIILE PUBLICE (CPV) din Regulamentul (CE) NR. 2151/2003 al Comisiei din 16 decembrie 2003 de modificare a Regulamentului (CE) nr. 2195/2002 al Parlamentului European şi al Consiliului privind Vocabularul comun privind achiziţiile publice (CPV).Reparatiile si zugravelile nu se regasesc in nici unul din codurile CPV.