Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Coduri CPV
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Coduri CPV

Va rog sa-mi spuneti in ce act normativ se poate gasi lista cu Nomenclatorul CPV?
Exista vreun act normativ care sa stabileasca aceste coduri CPV?
vA MULTUMESC!
REGULAMENTUL (CE) NR.213/2008 AL COMISIEI
din 28 noiembrie 2007
de modificare a Regulamentului (CE) nr. 2195/2002 al Parlamentului European si al Consiliului privind Vocabularul comun privind achizitiile publice (CPV) si a Directivelor 2004/17/CE i 2004/18/CE ale Parlamentului European si ale Consiliului în ceea ce priveste procedurile de achizitii publice, în ceea ce priveste revizuirea CPV