Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cu cine m-am judecat eu daca nu am fost inregistrat la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cu cine m-am judecat eu daca nu am fost inregistrat la itm

buna ziua

azi 15 iunie mi-a raspuns itm la a 4 sesizare trimisa catre ei in care i-mi scriu urmatoarele:
SC ROMARMLOGISTIC SRL nu a inregistrat pentru d-voastra la ITM Bucuresti contract individual de munca si nici nu a depus state de plata(principala dovada a executarii contractului individual de munca).
Deasemenea ,nu a depus carnet de munca pe numele d-voastra.
Tot astazi am avut recursul inaintat de catre SC ROMARMLOGISTIC SRL la o sentinta judecatoreasca definitiva intr-un proces civil de fond-drepturi banesti,la care ei nu sau prezentat si afost si un recurs tardiv facut de ei
INTREBARE;
-de ce m-am judecat cu ei pana acum
-cum i-mi recuperez CM
-cum i-mi recuperez banii neluati de la firma
MENTIONEZ am obtinut ca urmare a sentintei judecatoresti definitive o investire cu formula executorie pentru a folosii serviciile unui executor judecatoresc din bucuresti
Neinscrierea la ITM nu atrage nulitatea contactului. Asa ca fiti fara grija, cim al dvs. e perfect valabil