avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... verificare a.n.s.p.d.c.p
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

verificare a.n.s.p.d.c.p

Buna seara. As dori sa stiu unde trebuie sa ma adresez cu cerere pt a vedea cine si de ce a solicitat date cu caracter personal referitoare la persoana mea.
Speta este urmatoarea:am aflat ca niste jandarmi m-au verificat in baza lor de date intr-o zi in care ma aflam in concediu, in afara localitatii de domiciliu,din cate stiu eu fara motiv.
Ar constitui aceasta abuz in serviciu?Alta fapta penala?
Ce demersuri ar trebiu sa fac si unde?
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: nutzzu , utilizator 18:55, 21 Iunie 2010
Intrati pe
[ link extern ]
si formulati-va intrebarea
Am intrat pe site dar ........e incalcit.Trebuie sa ma adresez in scris anspdcp sau jandarmeriei(politiei) romane?
As dori sa stiu cand si cine mi-a verificat datele personale, si in ce scop.
Cum trebuie sa procedez????????
De unde aveti aceasta informatie si de ce jandarmii si nu alta structura ?
Multumesc pt raspuns mediatorului(r.gabi). De ce x si nu y? de ce y si nu z?Da' de unde stii?........ Mi-ati fost de un real ajutor.
Am pus o intrebare simpla, si credeti-ma ca am incercat pagina anspdcp pt a gasi raspunsul la ce ma intereseaza,si ma asteptam la un raspuns la fel de simplu ,in schimb, am primit doua(raspunsuri):unul imi da un link iar al doilea ma ia la intrebari.
Cu respect,va multumesc.
anspdcp@dataprotection.ro

model plangere: [ link extern ]
merge si cu mail-ul dar recomand sa va duceti in persoana la adresa lor:

Str. Olari Nr. 32, Sector 2, Cod poştal 024057, Bucureşti ; Tel. +40 21 2525599; Fax:+40 21 2525757

Alte discuții în legătură

Biroul de credit...... maryan27 maryan27 Am avut intarzieri la achitarea unor credite catre banca/banci prin anul 2008-2009. In anul respectiv mi-am achitat toate creditele in avans de la toate ... (vezi toată discuția)
Confidentialitate nota explicativa marinu30 marinu30 Buna ziua, Mi-a fost ceruta nota explicativa de departamentul juridic la firma unde lucrez si acea nota explicativa a inceput sa circule pe mail-ul firmei ... (vezi toată discuția)
Legalitatea site-urilor cu rezultatele de la bacalaureat cjll cjll În fiecare an apare câte un site web, cum ar fi bacalaureat2013rezultate.ro, unde sunt publicate rezultatele de la bacalaureat. Aceste site-uri nu ... (vezi toată discuția)