Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Interviu post manager RU
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Interviu post manager RU

Ce fel de intrebari ar trebui puse in cadrul unui interviu , in cazul in care avem de intervievat mai multe persoane pentru postul de manager resurse umane?
Ce trebuie intrebat pentru a departaja candidatii intre ei, daca in cadrul examinarii psihologice rezultatele sunt corespunzatoare?
E de preferat sa puneti aceleasi intrebari la fiecare dintre candidati pentru a putea observa cine raspunde mai profesional .
Parerea mea este sa apelati la un specialist in resurse umane pt a sustine/conduce interviul sau la o firma de recrutare .