Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Libertate conditionata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Libertate conditionata

stie cineva daca o persoana condamnata pentru lovituri cauzatoare de moarte poate aplica pentru libertate conditionata, desi indeplineste conditiile specificate in noul cod penal?
Noul Cod penal nu se afla inca in vigoare, insa poate pana la data la care condamnatul isi va fi executat fractia de pedeapsa de care este conditionata posibilitatea liberarii conditionate, codul va fi in vigoare.
merita incercat
Deocamdata pana la intrarea in vigoare a noului cod penal ,persoana in cauza va fi judecata in conformitate cu prevederile celui in vigoare,celui vechi