avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 681 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Redeschidere firma
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Redeschidere firma

Buna ziua!

Putem redeschide oricand firma care a fost suspendata pe 2 ani si 11 luni? Si care sunt costurile?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters134600 , utilizator 16:03, 23 Iunie 2010
Printr-o simplă cerere puteţi repune firma în funcţiune. Adresati-vă fiscului.
Intervin si eu. :D

Adresati-va mai intai ORC; acolo veti depune cererea de reluare a activitatii (este nevoie de hotararea asociatilor). Pentru costuri tot la ORC va interesati.
Ultima modificare: Miercuri, 23 Iunie 2010
ContSters134600, utilizator
Va multumesc pentru raspunsuri!

Aveti idee ce costuri ar implica redeschiderea firmei? si a unui punct de lucru?
In jur de 350 ron

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma suspendata temporar de activitate elenca elenca Buna Seara, care este procedura de redeschidere activitate a unei firme suspendata temporar inainte de expirarea perioadei de suspendare? firma a fost ... (vezi toată discuția)
Preluare firma...... big28 big28 am si eu o intrebare ,ce trebuie sa fac ca sa pot prelua o firma fara datorii si inchis temporar pt ca nu are activitate ,ma intereseaza ce acte am nevoie ce ... (vezi toată discuția)
Tva anulat-reactivare andreea20ro andreea20ro buna ziua,doresc sa redeschid o firma care a fost suspendata acum cateva luni.dupa suspendarea firmei am primit o hotarare de anulare TVA.vreau sa intreb ce ... (vezi toată discuția)