Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general imprumut societati
Discuție deschisă în Contabilitate în general

imprumut societati

O societate straina A este 100% actionar intr-o societate romaneasca B. Se poate incheia un contract de imprumut fara dobanda intre soc A si B pe o perioada de un an? Banii vor fi transferati bancar de la firma A catre firma B . Cum se contabilizeaza de catre firma B imprumutul?
5311 LA 462.01 alimentare caserie din creditori diversi

analiticul il alegeti dvs.
trebuie sa incheiati un contract de imprumut
*
multumesc de raspuns
pe mine ma intereseaza sa stiu daca pot face acest contract de imprumut , daca ma lasa legea
va lasa legea, chiar este obligatoriu sa faceti acest contract
Daniela Vorovenci, Consultant fiscal
exista vreo limita de bani peste care nu pot trece?