Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inspector Resurse Umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inspector Resurse Umane

Buna ziua,

Sunt inspector de resurse umane si doresc sa ma atestez pentru mai multe companii pentru a le tine cartile de munca si a le diminua comisionul ITM la 0.25%.
Intrebarea mea este : trebuie sa fiu obligatoriu angajata la ei pe firma, sau daca eu am deja o firma pot incheia un contract de prestari servicii?

Multumesc.
Trebuie sa ai contract de munca
Imi puteti da articolul de lege va rog?
art. 4 si 5 din Metodologia privind aprobarea ca operatiunile de pastrare si completare a carnetelor de munca sa fie efectuate la sediul angajatorilor.
aijin, utilizator
Metodologia respectiva o puteti gasi aici
[ link extern ]
Da, multumesc m-am lamurit!